Paieška
Filters
Close
RSS

Naujienos

“KIMONO” įmonė švenčia 30 metų jubiliejų -2023 m. balandžio 27 d., ketvirtadienis
Lygiai prieš 30 metų, 1993-aisiai, gegužės 18d. Dalytė Kavaliauskienė įregistravo individualią įmonę “KIMONO”. Nuo 2000-ųjų prie šios veiklos visa širdimi prisijungė dukra Asta.
Naujiena! “Jaukių namų” edukacijos -2023 m. vasario 7 d., antradienis
2023 metus pasitikome pasipildę ne tik naujais gaminiais, bet ir naujomis veiklomis. Kviečiame prisijungti prie mūsų sukurtų edukacijų – degustacijų: Japonija arbatos puodelyje, Kūrybinės dirbtuvės „Lino kelias“, Japonų grožio bei geros savijautos paslaptys.
Tapybos paroda “Žemei bundant” -2022 m. rugpjūčio 7 d., sekmadienis
Su džiaugsmu pristatome antrąją tapytojos Justinos Puidokaitės parodą “Žemei bundant”. Tapytoja Justina Puidokaitė tiki: kiekvienas augalas turi savo charakterį. Biologe kitados svajojusi tapti menininkė jau daugiau nei penkiolika metų tapo išskirtinai floristine tematika. Įkvėpimo ji semiasi ne tik iš ryškiaspalvių gėlių, bet ir senųjų flamandų bei italų meistrų tapybos. Senąsias technikas vilnietė studijavo meno mekoje – Florencijoje, Palazzo Spinelli restauravimo institute. Ypatingą aurą turintį, bet jai atšiaurų pasirodžiusį miestą Justina praminė šaltu grožiu.
Lininių užuolaidų projektas Naujoje Zelandijoje -2022 m. rugpjūčio 7 d., sekmadienis
Džiaugiamės, kad mūsų kurtomis užuolaidomis namus puošiasi ne tik kauniečiai, bet ir tolimųjų šalių gyventojai. 2022m. pavasarį mūsų užuolaidos pasiekė atokiausią žemės kampelį – Naująją Zelandiją, Šiaurės salą, vietovę netoli Auclando. Lietuvių kilmės menininkas Pete Cernis, iš D.Britanijos persikėlęs į N.Zelandiją, iš karto nutarė, kad jo namams, žvelgiantiems į fjordą, jaukumo suteiks lietuviškos lininės peršviečiamos užuolaidos. Užsakovas liko labai patenkintas rezultatu. Nuostabu, jog užuolaidų, supakuotų sulankstytų dėžėje, net nereikėjo perlyginti.
FOTOGRAFIJOS PARODA „PAVASARIO PORTRETAI“ -2022 m. sausio 18 d., antradienis
2022m. sausio 8d. atidarėme naują fotografijos parodą simbolišku ir gaiviu pavadinimu „Pavasario portretai, kurios autorius fotomenininkas Arvydas Kumpis. Dvidešimtyje nuotraukų, kurios yra iš įvarių Japonijos vietų, autorius įamžino pavasario džiaugsmą, sakurų grožį bei akimirkos trapumą. Arvydas Kumpis yra istorijos mokslų daktaras, dirbantis VDU Azijos studijų centre ir vienerius metus gyvenęs Gifu prefektūroje, Japonijoje. Tai ta pati prefektūra, iš kurios kilęs vicekonsulas Chiunė Sugihara. Pasiruošimas sakurų žydėjimo šventei Japonijoje prasideda nuo pat naujųjų metų. Tai metinė šventė, kurios laukia kiekvienas japonas, jos metu visi išeina į parkus, bendrauja bei fotografuoja trapų grožį. Paroda „Jaukiuose namuose“ veiks iki 2022 03 31.
JAPONIJOS AMBASADORIAUS TETSU OZAKI VIZITAS -2022 m. sausio 18 d., antradienis
Ambasadorių kadencija trunka trejus metus. Ką tik atsisveikinome su kadenciją pabaigusiu ambasadoriumi Shiro Yamasaki su žmona Yuko, o spalio mėnesį į Lietuvą atvyko naujasis ambasadorius Tetsu Ozaki su žmona. Džiugu, kad vienu pirmųjų vizitų Kaune metu ponas Ozaki atrado laiko stabtelti Salone „Jaukūs namai“, kuris kaip žinia yra kartu ir neoficialus Japonijos konsulatas, tiesiantis draugystės tiltus tarp tolimų bet kartu labai artimų šalių. Ambasadorius apžiūrėjo veikiančią grafikos meno parodą, taip pat buvo supažindintas jau aštuntus metus trunkančia mūsų draugyste su Japonija ir jos įvairiais aspektais bei renginiais – Sugiharos savaite, Japonijos – Lietuvos chorų koncertais, Labdaros ir paramos fondui „Rugutė“ skirtomis veiklomis bei mūsų veikla būnant Lietuvos-Japonijos draugystės asociacijos Tokijuje nariais.
Kviečiame aplankyti grafikos parodą -2021 m. rugsėjo 18 d., šeštadienis
Nauji mokslo metai sutapo su nauja grafikos paroda „Jaukiuose namuose“. Šį kartą pristatome jauną menininkę Adelę Bražėnaitę ir jos kurtus grafikos kūrinius. Grafikė kuria lino ir medžio raižinių technikomis. Įkvėpimo šaltiniai – lietuvių liaudies dainos, pasakos, sakmės. Jos menas tarsi nukelia į vaikystę, pripildo maloniais prisiminimais, nes paliečia širdies gelmes. Meno kūriniai kupini detalių, simbolių ir gelmės.
Nauja tapybos darbų paroda -2021 m. gegužės 25 d., antradienis
Salonas ”Jaukūs namai“ antrą kartą rengia tapytojos Justinos Puidokaitės parodą, šį kartą pavadintą „Žolė kėlė rasą“. Menininkė jau penkiolika metų tapo paveikslus, savitai perteikdama floristinio natiurmorto žanrą. Įkvėpimo semiasi iš senųjų flamandų ir italų meistrų tapybos, liaudies meno, gamtos gaivališkumo. Kviečiame aplankyti parodą, kuri veiks iki liepos 31d.
Lino-Furoshiki labdaros projektas “Rugutei” remti -2021 m. vasario 13 d., šeštadienis
Karantininę žiemą nesėdim sudėję rankų, bet kartu su Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona p. Yuko Yamasaki, iniciavome labdaros projektą remti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus globojanį fondą „Rugutė“.
Jaukių Naujųjų metų -2020 m. gruodžio 30 d., trečiadienis
Mieli bičiuliai, Norime padėkoti Jums už šiuos metus. Jie buvo kitokie, sunkesni, bet be abejonės, naudingi ir vertingi. Jie nebūtų tokie, jei Jūs nebūtumėt patikėję mumis. Jei Jums "Jaukūs namai" nebūtų ypatingi. "Jaukūs namai"- tai ne dar viena parduotuvėlė iš tūkstančio, prekiaujanti suvenyrais ir kitokiais įvairiais niekučiais. Tai ketvirtos kartos verslas, gimęs verslioje ir meniškoje aplinkoje, kur kiekvienas svečias tampa draugu, o draugas - šeimos nariu. Kur kūryba kartu reiškia nuotykį, kuriame tiek mes, tiek Jūs esate dalyviai. O naujais, 2021 metais, linkime neprarasti vaikiško atradimo džiaugsmo, o taip pat širdies akimis matyti kiekvieną rūpestį bei suskubti į pagalbą. Tuomet niekas nebaisu!
Naujienlaiškis