Search
Filters
Close

Lino-Furoshiki labdaros projektas “Rugutei” remti

Saturday, February 13, 2021

Karantininę žiemą nesėdim sudėję rankų, bet kartu su Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona p.Yuko Yamasaki, iniciavome labdaros projektą remti onkologinėmis ligomis sergančius vaikus globojanį fondą „Rugutė“.

Tikime, kad tik būdami kartu, susikibę už rankų, galime padėti vieni kitiems, o ypač tiems, kurie eina klastingu piktybinių ligų keliu.

Nepilnai prieš metus padovanojome Japonijos ambasadoriaus žmonai duonos kepalėlį, kurį suvyniojome į dailią, nėriniuotą lininę staltiesėlę, norėdami atkreipti dėmesį, jog lino gaminiai gali būti ne tik dovanojami kaip dovanos, bet jie gali tapti ir prabangiomis pakuotėmis.

Neilgai trukus, pradėjome diskutuoti su p.Yuko, kaip sujungti Lietuvą ir Japoniją per kultūrą labdaros tikslais.
Prisiminėme Japonijos tradicinį Furoshiki, kuris tapęs Japonijos simboliu kaip geišos, kimono, žalioji arbata ar Fudži kalnas. Furoshiki – pakavimo į audinius menas, žinomas nuo neatmenamų laikų, kuomet žmonės eidavo į viešąsias pirtis savo drabužius susirišę į tekstilės kilimėlius, kuriuos naudodavo pasitiesimui.

Dabar Furoshiki – ne tik dovanų pakuočių menas, bet jie naudojami praktiškai visur, norint saugiai ir gražiai supakuoti, o vėliau transportuoti. Furoshiki - kvadratinės skarelės, Japonijoje kuriamos iš šilko, medvilnės ar sintetikos.

Pirmą kartą sukurti Lino-Furoshikiai iš lietuviško lino, simbolizuoja dviejų tautų draugystę bei bendradarbiavimą, siekiant padėti sergantiems.

Japonijos ambasadoriaus žmona p.Yuko sukūrė svetainę FB :

https://www.facebook.com/LinoFuroshiki , kurioje pateikiama informacija apie Japonijos furoshikių istoriją, surišimo mazgus bei galimus transformavimo variantus. Taip pat stebėsite video, kuriuose ji mokys furoshiki surišimo būdų.

O kaip padėti „Rugutės“ fondui? Esame sukūrę Lino-Furoshiki kolekciją. Nutarus įsigyti šiuos gaminius, pinigus bus galima pervesti Rugutės paramos ir labdaros fondui, taip Jūs ne tik pažinsite Japonijos istoriją, bet ir prisidėsite prie kilnių tikslų.

Prisijunkite prie Lino-Furoshiki augančios bendruomenės !

Skaitykite straipsnį “Kauno dienoje” apie liną, kuris sujungia dvi tolimas šalis:

https://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/miesto-pulsas/tolimus-japonijos-ir-lietuvos-krantus-sujunge-linas-1010408

Apie Labdaros ir paramos fondą Rugutė skaitykite www.rugute.lt

 

Newsletter