Paieška
Filters
Close
RSS

Naujienos

Atgimę senoviniai lino kūriniai -2020 m. rugpjūčio 19 d., trečiadienis
Neabejojame, jog savo lentynose turite unikalių senovinių rankdarbių, kurie itin mieli širdžiai, bet deja, negalite jų naudoti dėl netinkamų dydžių ar dėl to, kad jie įplyšę. Todėl siūlome naują ir unikalią paslaugą - atnaujinti Jūsų turimus rankdarbius, jiems suteikiant antrą gyvenimą.
Vengrijos ambasadoriaus vizitas “Jaukiuose namuose” -2020 m. birželio 30 d., antradienis
2020m. birželio 16d sulaukėme garbių svečių J.E. Vengrijos ambasadoriaus p.Gábor Diczházi , Vengrijos ambasados Ekonomikos atašė p.Peter Schmidt ir Vengrijos garbės konsulės Lietuvoje p. Ilonos Joconisne-Meszaros. Svečiai susidomėję klausėsi mūsų pasakojimo apie lino kelią, Lietuvos linininkystės tradicijas bei mūsų kultūrines veiklas. Kalbėjomės apie Lietuvoje rezidavusį Japonijos vicekonsulą Čijūnę Sugiharą bei Vengrijoje rezidavusį Švedijos garbės konsulą Raulį Valenbergą.
Lino kelio video lietuviškai ir japoniškai -2020 m. birželio 8 d., pirmadienis
Su draugų pagalba nufilmavome lino kelią lietuviškai ir japoniškai. Naudodamiesi XIX amžiaus pabaigos lino apdirbimo įrankiais arba jų kopijomis demonstruojame, kaip iš savo pačių Suvalkijos ūkyje užaugintų linų pasigaminti lino pluoštą. Už video filmų sukūrimą dėkojame Pukmusės kūrybinei grupei, VDU Azijos studijų magistrantui Žygimantui Vaičiui bei VDU mainų studentei iš Japonijos Rinai Murakami.
Tapybos paroda „INTERTEKSTAI“ -2020 m. gegužės 16 d., šeštadienis
Gegužės 29 d., penktadienį, 18 val. salone „Jaukūs namai“ (Juozapavičiaus pr. 21, Kaunas) atidaroma Dalios Traškinaitės kūrybos paroda „Intertekstai“. Dauguma parodoje eksponuojamų kūrinių, sukurtų per pastaruosius tris metus, pirmą kartą pristatomi plačiajai auditorijai su pažadu savus pastebėjimus ir intertekstus fiksuoti toliau: drobėje ar tiesiog ant siuntų dėžių. Parodoje pristatomi darbai – tai jausminiai minčių, atradimų, patyrimų vizualizuoti tekstai, kuriuose spontaniškai gimę elementai, atėję jau iš buvusių žinomų tekstų, kuriantys savą mozaiką juose ir tokiu būdu tampantys naujais intertekstais. Paroda veiks iki 2020m. rugpjūčio 27d.
Keramikos darbų paroda „IŠ RYTOJAUS“ -2020 m. gegužės 16 d., šeštadienis
2020m. pirmomis gegužės mėnesio dienomis, vos tik pasibaigus karantinui, atidarėme keramikos skulptūrų parodą „Iš rytojaus“. Kūrinių autorė keramikė Kristina Paulauskaitė stebina savo sukurtų kūrinių gabaritais bei estetiniais sprendimais. Kiekviename jos kūrinyje susilieja žmogus ir gamta, tai žmogaus, medžio ir gyvūno sintezė. Drąsios formos tarsi kviečia sustoti ir prisiminti, kad esame šio nuostabaus pasaulio dalis, kad mus įtakoja visi aplink vykstantys dalykai. Be to, šie meno kūriniai žengia ir į technologijų pasaulį, priėjus prie jų arčiau, įsižiebia šviesos ar pasigirsta paukščių čiulbėjimas. Paroda vyks iki 2020m. rugpjūčio 30d.
Užuolaidų projekto sukūrimas nuo A iki Z -2020 m. gegužės 16 d., šeštadienis
Esame pastebėję, kad klientams sudėtinga, renkantis užuolaidas, apsispręsti dėl jų proporcijų, siuvinėjimo raštų bei pakabinimo sprendimų. Todėl, turėdami ilgametę patirtį darbe su lininėmis užuolaidomis bei romanetėmis, pasiūlėme sukurti dizaino grandinę iki pat projekto išpildymo. Mums reikalingi tik Jūsų lango išmatavimai ir nuotraukos. Bei ko tikitės iš būsimųjų užuolaidų? Privatumo, dekoravimo ar abiejų. Gavę nuotraukas su langų nišų išmatavimais atsiųsime kelias sąmatas. Užsakymą patvirtinus, pasiūsime užuolaidas Jums, bei reikalui esant siūlome ir pakabinimo paslaugas. Kadangi linas tvirtas, bet ir be galo jautrus audinys, siūlome užuolaidas valyti sausuoju cheminiu būdu ne dažniau kaip 1 kartą per 3 metus, nes linas pasižymi elektrostatiniu krūviu, kuris negeria dulkių iš aplinkos. Taip pat pasižymi žalingų gama saulės spindulių blokavimu, taip sukurdamas sveikatai palankesnę namų atmosferą.
Šančių dovanų kelias -2019 m. lapkričio 24 d., sekmadienis
Kalėdinių dovanų ieškojimo įkarštyje siūlome išbandyti mūsų sukurtąjį Šančių dovanų kelią. Tai istorinėse Šančių kareivinėse įsikūrę jaukios parduotuvėlės bei kepyklėlės. Nebūtinai apsipirkimas turi vykti uždarose prekybos centrų ar sporto arenų erdvėse. Prisiminkim jaukius pasivaikščiojimus nuo vienos krautuvėlės iki kitos, besigėrint prikelta istorine architektūra ir mėgaujantis grynu oru.
Kelionė į Japoniją -2019 m. lapkričio 24 d., sekmadienis
“Jaukių namų” direktorė Asta šiais metais jau šeštą kartą lankėsi Japonijoje. Pirmas kelionės tikslas – dalyvauti dovanų parodoje Kansai regione, susitikti su užsakovais, pristatyti naujus lino gaminius ir kviesti klientus aplankyti mūsų šalį. Pasibaigus parodai kelios dienos buvo skirtos apžvalginėms ekskursijoms po Kobės ir Udži miestus. Po to – įvairūs susitikimai Tokijuje. Lietuvos Respublikos ambasadoje priėmė ambasadorius G. Varvuolis, Japonijoje- Lietuvos draugystės asociacijos būstinėje susitikta su prezidentu p. Mizuno. Vizitas užbaigtas apsilankymo senojoje Japonijos sostinėje Kamakuroje, aplankant Č.Sugiharos kapą.
Lino kelias pristatytas Japonijos ambasadoriui -2019 m. rugpjūčio 14 d., trečiadienis
Jau turbūt esate girdėję, kad mus lanko ypatingi svečiai, kad po mūsų skliautais skamba japonų, anglų, rusų, prancūzų ir vokiečių kalbos. Nieko nuostabaus, juk mes "Jaukūs namai", atviri visiems ir kiekvienam. Vieną rugpjūčio priešpietę mus aplankė Japonijos ambasadorius p.Shiro Yamasaki su p.Yuko. Mes jiems surengėme išsamią lino edukaciją. Lino kelias, arba lino kančia, nepaliko abejingų mūsų svečių. Jie dar labiau pamilo ne tik lietuvių liaudies dainas, bet ir liną!
Dvyliktasis „Jaukių namų“ gimtadienis -2019 m. rugpjūčio 5 d., pirmadienis
„Jaukių namų“ įkurtuves šventėme 2007m. gegužės 30d. Neatsitiktinai esame gimę šv.Petronėlės, linų globėjos, dieną. Dvylika – lemtingas skaičius. Dvylika mėnesių, dvylika Zodiako ženklų. Dvyliktais mūsų gyvavimo metais pas mus įsikūrė mitinis laimę nešantis herojus – Laimiaragis. Su jo atėjimu į mūsų pasaulį prasidėjo ypatinga, laimės era. Kūrybinė energija generuoja daug laimės ir laisvės. Šiai dvylikos metų gimtadienio progai paminėti sukvietėme pačius artimiausius mūsų draugus, ilgamečius „Jaukių namų“ geros valios ambasadorius, tuos žmones, kurie visada su mumis, kuriems mūsų kūryba teikia džiaugsmą ir jie dalijasi juo su kitais. Šie žmonės – mūsų atrama ir stuburas. Todėl šią šventę nutarėme skirti jiems. Patiesėme raudoną kilimą ir kekvienam iš jų padovanojome išskirtines dovanas. Skambėjo fleitos muzika ir nuoširdūs pasisakymai. Jautėmės kaip viena, graži „Jaukių namų“ šeima. Ačiū Jums, kiekvienam mūsų gerbėjui, mylėtojui, Jūs – ypatingi! Draugaukime ir toliau, o mes pažadame Jums atplukdyti įvairių gėrybių iš Kūrybos šalies!
Naujienlaiškis